Loryko opaska korekcyjna XL
Promocja
Promocja
Aby dodać produkt do ulubionych
zaloguj się lub załóż konto

Loryko opaska korekcyjna XL

Oceń ten produkt jako pierwszy

Produkt znajduje się w kategoriach: Promocje ErkodentOdciążenia na haluksy
Loryko opaska korekcyjna stosowana jest przy terapii palucha koślawego (hallux valgus). Produkt przynosi najlepsze efekty w początkowym etapie koślawienia palucha (do 5° odwiedzenia).

Dostępność: W magazynie

DARMOWA PRZESYŁKA
od 300zł
Pokryjemy koszty Twojej dostawy
EKSPRESOWA DOSTAWA
w mniej niż w 24h
Zamów dziś, odbierz jutro
KUPUJESZ - ZYSKUJESZ
Kupując więcej, kupujesz taniej
Korzystaj z atrakcyjnych rabatów

Do korekcji hallux valgus!

Opis

Loryko opaska korekcyjna stosowana jest przy terapii palucha koślawego (hallux valgus). Aby uniknąć konsekwencji w postaci stanów zapalnych, bolesności i obrzęków, należy zaopatrzyć się w materiały korygujące nieprawidłowe ustawienie palucha.


Opaska Loryko sprawdza się nie tylko przy terapiach palucha koślawego, ale również przy rozchodzących się kościach śródstopia i rehabilitacji po operacyjnym leczeniu halluxów. Opaska korekcyjna Loryko jest produktem, który przynosi najlepsze efekty w początkowym etapie koślawienia palucha (do 5° odwiedzenia).


Hallux valgus


Głównym czynnikiem decydującym o występowaniu tego schorzenia jest czynnik genetyczny. Hallux valgus występuje zdecydowanie częściej u kobiet niż u mężczyzn. Wynika to przede wszystkim ze słabszego układu więzadłowo – torebkowego stóp. Przyczynia się do tego również złe obuwie (wysokie obcasy, zbyt wąskie czubki w butach).


Przy stosowaniu niewłaściwego obuwia przodostopie zostaje nadmiernie przeciążone, następuje obniżenie łuku poprzecznego stopy i dochodzi do płaskostopia poprzecznego (rozchodzenie kości przodostopia).


Zniekształcenia stopy skutkują zaburzeniem biomechaniki stopy. Ciężar ciała nie jest równomiernie rozkładany, paluch nie jest w stanie być punktem podparcia podczas chodzenia. Osłabieniu ulega układ mięśniowo- więzadłowy. W zaawansowanej deformacji dochodzi do stanów zapalnych torebki stawowej stawu śródstopno-paliczkowego palucha, dużej bolesności i obrzęków.


Sposób użycia


Przed pierwszym założeniem, aby opaska dobrze się trzymała na paluchu, należy zamoczyć ją w letniej wodzie i założyć. Po chwili materiał dopasuje się do odpowiedniej wielkości.


Opaskę korekcyjną Loryko można prać w temperaturze 30°. Jasnobeżowy kolor, zbliżony do koloru skóry, miękkie wykończenie i brak mechanicznego aparatu korygującego umożliwia wygodne noszenie opaski przez cały dzień.


Opaska nie nadaje się do noszenia na palcach 2-5.


 Rozmiary


Opaski korekcyjne Loryko pasują na lewą i prawą nogę. Występują w rozmiarach  • S – według sugestii producenta odpowiada rozmiarom 36-38 (szczupła/ normlana stopa), 33-35 (szeroka stopa)

  • M – według sugestii producenta odpowiada rozmiarom 39-41 (szczupła/ normlana stopa), 36-38 (szeroka stopa)

  • L– według sugestii producenta odpowiada rozmiarom 42-44 (szczupła/ normlana stopa), 39-41 (szeroka stopa)

  • X – według sugestii producenta odpowiada rozmiarom 45-46 (szczupła/ normlana stopa), 42-44 (szeroka stopa)

  • XL – według sugestii producenta odpowiada rozmiarom 47-48 (szczupła/ normlana stopa), 45-46 (szeroka stopa)

  • XXL – według sugestii producenta odpowiada rozmiarom 47-48 (szeroka stopa)

Cechy produktu

Informacje dodatkowe

MarkaErkodent
RozmiarXL
Przeznaczeniena haluksy


Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Cena
Zadowolenie
Jakość