Kwas TCA trichlorooctowy 35% 100ml
Aby dodać produkt do ulubionych
zaloguj się lub załóż konto

Kwas TCA trichlorooctowy 35% 100ml

Oceń ten produkt jako pierwszy

Produkt znajduje się w kategoriach: W trakcie zabieguKerpro

W podologii głównym zastosowaniem kwasu TCA jest miejscowa kauteryzacja, czyli przeżeganie patologicznych zmian i drobnych krwawień, które pojawiły się na skutek przeprowadzonego zabiegu podologicznego.

Dostępność: W magazynie

DARMOWA PRZESYŁKA
od 300zł
Pokryjemy koszty Twojej dostawy
EKSPRESOWA DOSTAWA
w mniej niż w 24h
Zamów dziś, odbierz jutro
KUPUJESZ - ZYSKUJESZ
Kupując więcej, kupujesz taniej
Korzystaj z atrakcyjnych rabatów

o pojemności 100 ml!

Opis

Kwas trichlorooctowy (TCA) jest krystalicznym ciałem stałym lub płynnym roztworem. Na skalę przemysłową jest otrzymywany przez utlenianie aldehydu trichlorooctowego (chloralu) lub w wyniku reakcji kwasu octowego czy chlorooctowego z podchlorynem wapnia.
Kwas trichlorooctowy bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, a także w większości rozpuszczalników organicznych, zwłaszcza w: acetonie, benzenie, metanolu, eterze etylowym i o-ksylenie.

Zastosowanie
Kwas TCA stosuje się w medycynie głównie jako środek antyseptyczny i ściągający, a w kosmetyce do peelingu chemicznego w celu zniwelowania zmarszczek, zaburzeń pigmentacyjnych i blizn po trądzikowych oraz do usuwania tatuaży. Kwas trichlorooctowy stosowany jest także do miejscowej kauteryzacji (przyżegania) patologicznych zmian i drobnych krwawień w jamie ustnej. W analityce medycznej jest stosowany do odbiałczania pełnej krwi/surowicy przed oznaczeniem glukozy.


W podologii głównym zastosowaniem kwasu TCA jest miejscowa kauteryzacja, czyli przeżeganie patologicznych zmian i drobnych krwawień, które pojawiły się na skutek przeprowadzonego zabiegu podologicznego. Działanie preparatu polega na chemicznej koagulacji chorobowo zmienionej tkanki. Preparat wspomaga proces gojenia się zmian ziarninujących np. przy wrastających paznokciach. Używany jest również do wykonywania peelingu kwasowego stóp.

Uwaga!
Kwas trichlorooctowy powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu, a także jest substancją stwarzającą zagrożenie dla środowiska wodnego, gdyż działa bardzo toksycznie na organizmy wodne.


Działanie
Kwas TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Aby uzyskać głębokie złuszczenie naskórka niezbędne jest zastosowanie kilku warstw kwasu TCA, powoduje to złuszczanie naskórka na całej jego grubości i penetrację do warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Po nałożeniu peelingu na skórę dochodzi do koagulacji białek naskórka, co przejawia się powierzchownym zbieleniem skóry.


Następnie powstaje zaczerwienie oraz obrzęk. W ciągu 3-5 dni, naskórek staje się brązowy i zaczyna się złuszczać. Po około 2 tygodniach proces złuszczania jest zakończony. Po przeprowadzonym zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a w ciągu następnego miesiąca konieczna jest intensywna ochrona przed promieniowaniem słońca.


Procedura peelingu TCA polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Wiąże się to zazwyczaj z kilku-minutowym pieczeniem i uczuciem dyskomfortu, które zanikają w ciągu 2-3 minut. Przez następnych kilka dni skóra staje się ciemniejsza, bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową świeżą warstwę. 

Cechy produktu

Informacje dodatkowe

MarkaInne
Pojemność100 ml
Przeznaczeniedo dłoni, do stóp, do ciała, do twarzy
Problemna odciski, na wrastające paznokcie, na zrogowacenia, na kurzajki (brodawki wirusowe)
Konsystencjapłyn


Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Cena
Zadowolenie
Jakość