WYWIAD

Osoba lat 62. Kobieta. Emerytka z długoletnim stażem pracy w handlu, praca stojąca. W dzieciństwie na skutek mocnego poparzenia prawej stopy, doszło do zrośnięcia powłok skórnych części podeszwowej stopy prawej w okolicy palca V. To spowodowało trwałą deformację ułożenia paliczków, gdzie jeden z punktów podparcia stopy przeszedł na podwichnięty palec V. Wynikiem czego, są powstałe odciski miękkie i twarde.

UMIEJSCOWIENIE ODCISKÓW

Stopa prawa - miękkie w przestrzeni międzypalcowej okolica palca V i IV w liczbie 2 oraz miękki i twardy na opuszce palca V. Stopa lewa- odciski miękkie w przestrzeni miedzy palcowej w okolicy palca V i IV oraz na opuszce palca V. Na skutek tej przypadłości, długoletniego bólu i zaburzenia osi ustawienia ciała, stopy są w ułożeniu szpotawym. Charakterystyczne jest widoczne podczas chodzenia unoszenie palucha w stopie lewej, która asekurując częściowo przejęła ciężar ciała ze stopy prawej.

ZDJĘCIA PRZED ZABIEGIEM

UWAGA
10 lat temu odciski były usuwane chirurgicznie, po kilku latach zamrożone przez dermatologa- bez trwałego skutku terapeutycznego!

ZABIEG
W sposób sterylny opracowano każdy z odcisków dłutem nr3 oraz wygładzono ich powierzchnię. Zastosowano opatrunek z maścią regenerującą i propolisem, który ma na celu nie tylko odbudowę zdrowej tkanki ale również doraźnie odciąża przylegające nieprawidłowo powierzchnie palców.

ZDJĘCIE PO ZABIEGU

ZALECENIA
Maść do stosowania w domu plus odciążenia. Kontrola za 7 dni. Powtórne zbadanie ustawienia stóp i skierowanie klientki na dobór wkładek indywidualnych. Pilny kontakt z chirurgiem-ortopedą w celu ewentualnego zabiegu chirurgicznego, którego celem byłoby- rozcięcie powłok skórnych i uwolnienie palców. Pilny kontakt z fizjoterapeuta w celu rehabilitacji mięśni stopy.

Terapia i opis: Ewa Legutko, podolog, Gabinet Beauty Eva